Valaki megtudná ezt oldani? A tollal írt válaszok nem helyesek, és a számolás menete kéne, köszi.

Link: [link]

2019. ápr. 9. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Az oldallap területét (a*mo/2)=25 képlettel számolom ki. Felírható egy derékszögű 3szög, melynek oldalai: mt, a/2, mo. Ebből felírva: mo2-(a/2)2=mo2=16

Ez egy kétismeretlenes egyenlet rendszer, amit megoldva kapjuk, hogy a=8.54 cm, mo=5.86cm.


Mivel az e egy négyzet átlója, ezért e=a*gyök2. A testmagassággal felírható másik derékszögű 3szög: mt, e/2, b oldalú, ebből: b2-(a*gyök2/2)2= 16. Ami egyszerűsítve: b2-a2/2=16. Az a-t behelyettesítve: b=7.24.

Továbbá e=12.08.

Az alapterületet, felületet, térfogatot a négyjegyűből kikeresett képletekkel ki lehet számolni, az adatok megvannak hozzá.

2019. ápr. 19. 07:44