Házi feladat : Hányszorosára kell növelni a négyzet oldalait, hogy területe ötszörösére növekedjék? (a végeredmény megvan, igy a számolás menete érdekelne)

Matematika, tananyag, számolás, terület, számítás
2013. jún. 8. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

-először is kiválasztok egy számot a négyzet oldalának ez teljesen mindegy legyen most egységnyi vagyis 1. T=1*1 5T=(1*x)(1*x)

Most az alap területképletből behelyettesítek a másikba: 5*1*1=(1*x)(1*x) 5T=x^2 X=gyök5 vagyis gyök5szörösére kell növelni egy oldalt

2013. jún. 8. 19:04