Matematika, tananyag, számolás, terület, számítás2013. jún. 8. 18:38
1/1 anonim válasza:
Én így csinálnám:
-először is kiválasztok egy számot a négyzet oldalának ez teljesen mindegy legyen most egységnyi vagyis 1. T=1*1 5T=(1*x)(1*x)
Most az alap területképletből behelyettesítek a másikba: 5*1*1=(1*x)(1*x) 5T=x^2 X=gyök5 vagyis gyök5szörösére kell növelni egy oldalt