Czipszer Erik kérdése:

Mi a számolás menete/végeredmény?


1

Egy Téglatest élei: 4cm 3cm 5cm. Vázold fel a téglatest háloját.

Számitsd ki a Térfogatát és a Felszinét.


2

Egy téglatest alakú betonlap méretei: 45 cm 90 cm 5cm

Mekora a betonlap tömege ha 1dm3 beton tömege 2.2kg ?



2015. jan. 28. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

1. A téglatest térfogatát úgy kell kiszámolni, hogy az alaplap területét megszorozzuk a test magasságával, szóval: 4*3*5=60cm^3.

A felszínét úgy kell kiszámolni, hogy a lapjai területét összeadjuk:

4*3=12*2=24 <- alaplap és fedőlap területe

3*5=15*2=30 <- a 2 oldallap területe

4*5=20*2=40 <- a maradék 2 lap területe.

Ezeket ˜össze kell adni: 24+30+40=94cm^2

2015. jan. 28. 22:50