1
Egy Téglatest élei: 4cm 3cm 5cm. Vázold fel a téglatest háloját.
Számitsd ki a Térfogatát és a Felszinét.
2
Egy téglatest alakú betonlap méretei: 45 cm 90 cm 5cm
Mekora a betonlap tömege ha 1dm3 beton tömege 2.2kg ?
2015. jan. 28. 20:23
1/1 anonim válasza:
1. A téglatest térfogatát úgy kell kiszámolni, hogy az alaplap területét megszorozzuk a test magasságával, szóval: 4*3*5=60cm^3.
A felszínét úgy kell kiszámolni, hogy a lapjai területét összeadjuk:
4*3=12*2=24 <- alaplap és fedőlap területe
3*5=15*2=30 <- a 2 oldallap területe
4*5=20*2=40 <- a maradék 2 lap területe.
Ezeket össze kell adni: 24+30+40=94cm^2