Mi a végeredmény, hogyan jött ki?

Egy külföldi gyár műszereket rendelt. Ezek elkészítését az egyik gyár 4 hónapra, a másik 6 hónapra vállalta. A megrendelő kérésére a 2 gyár együttesen készítette el a műszereket. Hány hónap múlva készültek el így a munkával?

2015. jan. 13. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


2,4 hónap a megoldás a fenti link alatt!

2015. jan. 13. 16:05
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A keresett hónapok száma: t

A megrendelt anyag: a

Egyik gyár gyártási sebessége: a/4

Másiké: a/6


a/6 * t + a/4 * t = a


t * (a/6 + a/4) = a


t = a / (a/6 + a/4) = a / (10a/24) = 24/10= 2,4


Azaz 2,4 hónap alatt készül el.

2015. jan. 13. 16:15
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2015. jan. 13. 18:04