Egy külföldi gyár műszereket rendelt. Ezek elkészítését az egyik gyár 4 hónapra, a másik 6 hónapra vállalta. A megrendelő kérésére a 2 gyár együttesen készítette el a műszereket. Hány hónap múlva készültek el így a munkával?2015. jan. 13. 15:46
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
A keresett hónapok száma: t
A megrendelt anyag: a
Egyik gyár gyártási sebessége: a/4
Másiké: a/6
a/6 * t + a/4 * t = a
t * (a/6 + a/4) = a
t = a / (a/6 + a/4) = a / (10a/24) = 24/10= 2,4
Azaz 2,4 hónap alatt készül el.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! :)
2015. jan. 13. 18:04