Hogy kell megoldani ezt a feladatot, mennyi a végeredmény?


Egy gyorsétteremben megfigyeltünk 3 vásárlót.Az első egy hamburgert kért és egy pohár kólát, amiért 430ft-ot fizetett.A 2. vásárló egy hamburgert és egy adag sült krumplit kért, és 20 forinttal fizetett kevesebbet, mint az előző vásárló. A harmadik vásárló, aki nem szerette a hamburgert, beérte egy adag sült krumplival és egy pohár kólával, amiért pont annyit kellet fizetnie, mint egy hamburgerért.

a) Mennyivel olcsóbb egy adag sült krumpli, mint egy pohár kóla?

b) Mennyibe került egy hamburger?

c)Mennyibe került egy pohár kóla?



2015. jan. 16. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

hamburger (H), (szőke)kóla (K), sült krumpli (S)

H+K=430

H+S=410

S+K=H

Ezt az egyenletrendszert megoldva: H=280, K=150, S=130.

Ezek alapján válaszolhatsz a kérdésekre.

2015. jan. 17. 14:44
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi de inkább arra lennék kiváncsi hogy ezek hogy jottek ki
2015. jan. 17. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első egy hamburgert kért és egy pohár kólát, amiért 430ft-ot fizetett: H+K=430

A 2. vásárló egy hamburgert és egy adag sült krumplit kért, és 20 forinttal fizetett kevesebbet, mint az előző vásárló: H+S=430-20=410

A harmadik vásárló, aki nem szerette a hamburgert, beérte egy adag sült krumplival és egy pohár kólával, amiért pont annyit kellet fizetnie, mint egy hamburgerért.: S+K=H


H+K=430

H+S=410

S+K=H


Az első két egyenletbe behelyettesíted a harmadik egyenletben szereplő H-t.

(S+K)+K=430

(S+K)+S=410

Ami egyenértékű az alábbival:

2K+S=430

K+2S=410 ebből K=410-2S ezt beírva az első egyenletbe

2*(410-2S)+S=430

820-4S+S=430

820-3S=430

390=3S

S=130

Remélem így már világos!

2015. jan. 18. 08:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :)
2015. jan. 20. 16:32