Tücsök78 kérdése:

Egy számsorozat bármely tagja (kivéve az elsőt) 1-gyel nagyobb a szomszédai szorzatánál. Pótold a sorozat hiányzó elemeit! Mi a menete?

a=....; b=....; c= 4; d= 9; e=....; f=....
2018. dec. 18. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt mondja...

b * d + 1 = 4

b * 9 + 1 = 4

b * 9 = 3

b = ?

Ugyanígy a többit is.

2018. dec. 18. 18:12
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig én is értem,de mennyi a b?
2018. dec. 18. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:
1/3
2018. dec. 18. 20:00