2018. nov. 27. 10:36
1/4 anonim válasza:
a+1=2b+2
2b=a-1
b=1/2*(a-1) --> a plan
a+1=3c+3
3c=a-2
c=1/3*(a-2) -->a=3k+2 alakú
a*b*c=a*1/2*(a-1)*1/3*(a-2)=1/6*a*(a-1)*(a-2)
Tehát a legkisebb lehetséges a-t keressük, minél kisebb az 'a' annál kisebb az abc.
a=3k+2 alakú, vagyis 2,5,8,11 stb. De plan is kell legyen a=5 a legkisebb.
a=5, akkor b=2, c=1
Ekkor abc=10
2/4 anonim válasza:
"mindegyike 1-nél nagyobb egész"
Bocs, helyesbítés, tehát a=5 nem jó, mert ekkor c=1.
A következő érték a=11
b=5, c=3
Ez se jó, mert nincs közte páros.
Következő érték a=17
b=8, c=5
Ez már minden szempontból jónak tűnik.
a*b*c=17*8*5=680
4/4 anonim válasza:
#3:
Az a, b és c mindegyike 1-nél nagyobb egész