2012. jan. 18. 17:44
1/1 anonim válasza:
Hát nem vagyok benne egész biztos, de talán valami ilyesmi lehet a megoldás:
Ha az első elem az 1, akkor a következő a 8 (gyök1*4+4), aztán ha tovább számolgatod, kijön még 16, 24, 32, 40, stb, tehát a differencia 8 lesz. (Bár az elsőnél nem az, mert ugye 8-1 az 7, de a többinél 8 a különbség mindig)
És akkor van egy ilyen képlet, hogy an= a1 + (n-1)*d
(az an-ben itt az n az alsó indexben van, meg az a1-ben az 1-es is)
Na, tehát akkor:
16096 = 1+(n-1)*8
2012 = 1+(n-1)
2011 = n-1
2012 = n
Ez alapján a 2012. elem