Valaki segítsen a négyzetgyök számolásban? :/

A 10 a másodikonnak mennyi a négyzetgyöke?
2011. okt. 12. 15:23
 1/3 BKRS ***** válasza:

10


Azert ezzel nem art vigyazni, a negyzetgyoke ugyan 10, viszont az x^2 = 10^2 egyenletnek 10 is es -10 is megoldasa.

2011. okt. 12. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:
10^2=100 négyzetgyöke=10 mert 10*10=100
2011. okt. 12. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
és természetesen -10
2011. okt. 12. 15:29