Mr*δc+ (M-Mr) *δr=V*δr*δc Az Mr-t szeretném kifejezni δr= réz sűrűsége, δc= cink sűrűsége, M=az ötvözet tömege, Mr= a réz tömege Hogy fejezem ki az Mr-t?

2019. febr. 26. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Először fel kell bontani a zárójelet.

Utána az egyik oldalra rendezed azokat a tagokat amiben szerepel Mr, minden mást átviszel a másik oldalra.

Ezután kiemeled Mr-t, és leosztasz Mr szorzótényezőjével.

2019. febr. 26. 21:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis konkrétan:

Mr*δc + (M-Mr)*δr = V*δr*δc,

Mr*δc + M*δr - Mr*δr = V*δr*δc,

Mr*(δc - δr) = V*δr*δc - M*δr,

Mr = (V*δr*δc - M*δr)/(δc - δr).

2019. febr. 26. 21:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az volt a problémám, hogy leregadtam az Mr-Mr-nél, hogy ebből meg mi lesz.
2019. febr. 26. 21:48