2019. febr. 26. 21:23
1/3 anonim válasza:
Először fel kell bontani a zárójelet.
Utána az egyik oldalra rendezed azokat a tagokat amiben szerepel Mr, minden mást átviszel a másik oldalra.
Ezután kiemeled Mr-t, és leosztasz Mr szorzótényezőjével.
2/3 anonim válasza:
Vagyis konkrétan:
Mr*δc + (M-Mr)*δr = V*δr*δc,
Mr*δc + M*δr - Mr*δr = V*δr*δc,
Mr*(δc - δr) = V*δr*δc - M*δr,
Mr = (V*δr*δc - M*δr)/(δc - δr).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az volt a problémám, hogy leregadtam az Mr-Mr-nél, hogy ebből meg mi lesz.
2019. febr. 26. 21:48