Sexibaba kérdése:

Az osztas algoritmusa fejben, levezetve papíron?


8*6÷3÷4+12*10÷5÷4+24*18÷9÷12=

48÷3÷4+120÷5÷4+(24*10)*8÷9÷12=

16÷4+24÷4+240*8÷9÷12=

4+6+1920÷9÷12=

10+1920÷12÷9=

=10+(1920÷3)÷3÷9=

10+640÷3÷9=

10+....leragadás

Lehetmert tizedesre jön ki



2019. ápr. 14. 11:27
 1/3 bollocks ***** válasza:
24*18÷9÷12≠(24*10)*8÷9÷12
2019. ápr. 14. 11:30
 2/3 A kérdező kommentje:
Jogos
2019. ápr. 14. 11:40
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Ötlet:


24*18÷9÷12 = (24÷12)*(18÷9) = 2*2 = 4


Ez a többinél is működik:


8*6÷3÷4 = (8÷4)*(6÷3) = 2*2 = 4

2019. ápr. 15. 09:27