8*6÷3÷4+12*10÷5÷4+24*18÷9÷12=
48÷3÷4+120÷5÷4+(24*10)*8÷9÷12=
16÷4+24÷4+240*8÷9÷12=
4+6+1920÷9÷12=
10+1920÷12÷9=
=10+(1920÷3)÷3÷9=
10+640÷3÷9=
10+....leragadás
Lehetmert tizedesre jön ki
2019. ápr. 14. 11:27
2/3 A kérdező kommentje:
Jogos
2019. ápr. 14. 11:40
3/3 tatyesz válasza:
Ötlet:
24*18÷9÷12 = (24÷12)*(18÷9) = 2*2 = 4
Ez a többinél is működik:
8*6÷3÷4 = (8÷4)*(6÷3) = 2*2 = 4