A feladatban 2 a 125.-en és 3 a 75.-en van. Sejtem a 2**125 a nagyobb, de hogy lehet ezt levezetni. Kérhetek magyarázatot is? (Nekem elég a magyarázat is, szeretném megérteni a feladatot, nem pedig "lemásolni")2019. márc. 6. 16:41
1/1 anonim válasza:
Azonosságokkal átalakítható de, amíg kapsz egy közös támpontot.
Tehát:
2^125=(2^25)^5=(2^5)^25
3^75=(3^25)^3=(3^3)^25
Mind a kettő a huszonötödik hatványon lesz, tehát az a nagyobb, ahol az alap nagyobb.
2^5=32
3^3=27
Tehát a 2^125 lesz a nagyobb.