Szilvia505 kérdése:

Hogy tudom kiszámolni, hogy melyik hatvány a nagyobb, számoló gép nélkül?

A feladatban 2 a 125.-en és 3 a 75.-en van. Sejtem a 2**125 a nagyobb, de hogy lehet ezt levezetni. Kérhetek magyarázatot is? (Nekem elég a magyarázat is, szeretném megérteni a feladatot, nem pedig "lemásolni")

2019. márc. 6. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Azonosságokkal átalakítható de, amíg kapsz egy közös támpontot.

Tehát:

2^125=(2^25)^5=(2^5)^25

3^75=(3^25)^3=(3^3)^25


Mind a kettő a huszonötödik hatványon lesz, tehát az a nagyobb, ahol az alap nagyobb.

2^5=32

3^3=27


Tehát a 2^125 lesz a nagyobb.

2019. márc. 6. 17:07