Melyik nagyobb? 10^-20 vagy 20^-10? Hogyan lehet levezetni?


2015. jan. 10. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Osztásos összehasonlítással és az alábbi két egyenlet felhasználásával:

20 = 2 * 10

20^x = 2^x * 10^x

2015. jan. 10. 13:49
 2/4 anonim ***** válasza:

10^-20 = 10^-10 * 10^-10

20^-10 = 2^-10 * 10^-10

2015. jan. 10. 14:00
 3/4 A kérdező kommentje:
És melyik a nagyobb?
2015. jan. 10. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

10^-20= 10^-10 * 10^-10= 1/10^10 * 10^-10

20^-10= 2^-10 * 10^-10= 1/2^10 * 10^-10


Namost melyik a nagyobb, ha ugyanazt a számot 1/1024-el, vagy 1/10000000000 -el szorzod meg? :D

2015. jan. 10. 15:26