2015. jan. 10. 13:45
1/4 anonim válasza:
Osztásos összehasonlítással és az alábbi két egyenlet felhasználásával:
20 = 2 * 10
20^x = 2^x * 10^x
2/4 anonim válasza:
10^-20 = 10^-10 * 10^-10
20^-10 = 2^-10 * 10^-10
3/4 A kérdező kommentje:
És melyik a nagyobb?
2015. jan. 10. 14:15
4/4 anonim válasza:
10^-20= 10^-10 * 10^-10= 1/10^10 * 10^-10
20^-10= 2^-10 * 10^-10= 1/2^10 * 10^-10
Namost melyik a nagyobb, ha ugyanazt a számot 1/1024-el, vagy 1/10000000000 -el szorzod meg? :D