Matematikai házihoz kérnék segítséget, az alábbi a kérdés: Egy csonkakúp felszíne 574,62 cm2, alkotója 10cm. Alapkörének sugara 5cm-rel nagyobb a fedőkör sugaránál. Mekkora az alap- és fedőkör sugara?

Köszönöm! :)
2015. jan. 6. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudjuk a csonka kúp felszínét:


A(csonka kúp)=r*r*pí+R*R*pí+(r+R)*pí*a, ahol r az egyik, R a másik fedőkör sugara, a pedig az alkotója, =10cm. Tehát, tudnunk kell a sugarak hosszát.


Legyen R>r, ekkor tudjuk, hogy r+5=R a feladat szerint, ezt be is írhatjuk a képletbe. Így már csak egy egyismeretlenes egyenletünk marad:


574,62=r*r*pí+(r+5)*(r+5)*pí+(r+(r+5))*pí*10


Reményeim szerint ezt már meg tudod oldani egyedül is :)

2015. jan. 6. 20:18