Köszönöm! :)2015. jan. 6. 20:03
1/1 anonim válasza:
Tudjuk a csonka kúp felszínét:
A(csonka kúp)=r*r*pí+R*R*pí+(r+R)*pí*a, ahol r az egyik, R a másik fedőkör sugara, a pedig az alkotója, =10cm. Tehát, tudnunk kell a sugarak hosszát.
Legyen R>r, ekkor tudjuk, hogy r+5=R a feladat szerint, ezt be is írhatjuk a képletbe. Így már csak egy egyismeretlenes egyenletünk marad:
574,62=r*r*pí+(r+5)*(r+5)*pí+(r+(r+5))*pí*10
Reményeim szerint ezt már meg tudod oldani egyedül is :)