Melyik a nagyobb 1 a minusz háromnegyediken vagy 9 a három kettediken?

Bocsi de nem tudom máshogy leírni. :/ Segítenétek számítással?
2014. dec. 31. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Általános definíciók:

a^(-b)=1/(a^b)

a^(b/c)=c-edikgyök(a^b)


Ezek alapján:

1^(-3/4)=1/negyedikgyök(1^3)=1

9^(3/2)=gyök(9^3)=9*3=27

2014. dec. 31. 13:58
 2/3 anonim ***** válasza:
1 az akárhanyadikon az 1. 1-nél nagyobb szám pozitív hatványon nagyobb, mint 1.
2014. dec. 31. 13:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! :)
2015. jan. 2. 18:19