Bocsi de nem tudom máshogy leírni. :/ Segítenétek számítással?2014. dec. 31. 13:51
1/3 anonim válasza:
Általános definíciók:
a^(-b)=1/(a^b)
a^(b/c)=c-edikgyök(a^b)
Ezek alapján:
1^(-3/4)=1/negyedikgyök(1^3)=1
9^(3/2)=gyök(9^3)=9*3=27
2/3 anonim válasza:
1 az akárhanyadikon az 1. 1-nél nagyobb szám pozitív hatványon nagyobb, mint 1.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! :)
2015. jan. 2. 18:19