Matematika, exponencialis egyenlotlenseg
2014. nov. 29. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom az egész 2x-3 a kitevőben van. Akkor:


(7/9)^(2x-3) >= 9/7 /:9/7


7/9*(7/9)^(2x-3) >= 1


(7/9)^(2x-3+1) >= 1


(7/9)^(2x-2) >= 1


(7/9)^(2x-2) >= (7/9)^0


Az exp blabla...


2x-2 >= 0


x >= 1

2014. nov. 29. 11:36