Matematika, exponencialis egyenlotlenseg2014. nov. 29. 11:24
1/1 anonim válasza:
Gondolom az egész 2x-3 a kitevőben van. Akkor:
(7/9)^(2x-3) >= 9/7 /:9/7
7/9*(7/9)^(2x-3) >= 1
(7/9)^(2x-3+1) >= 1
(7/9)^(2x-2) >= 1
(7/9)^(2x-2) >= (7/9)^0
Az exp blabla...
2x-2 >= 0
x >= 1