tudtok segíteni?2014. nov. 20. 17:31
1/5 anonim válasza:
ez egy sima négyzet, területe 64. kell indoklás is?
2/5 A kérdező kommentje:
igen...megkoszonnem:)
2014. nov. 20. 19:03
3/5 anonim válasza:
Oké, szóval fel kell írni egy egyenletet.
B szöget nevezzüg alfának, C-t is, mert egyenlőek, akkor A szög alfa/3 + 60 lesz, mivel a B harmadánál 60-nal nagyobb. D szög pedig 180 - alfa, mert a külső szöge alfa, ami 180 fogra egészíti ki. a négyszög belső szögeinek összege 360, tehát:
A+B+C+D=360
alfa/3 + 60 + alfa + alfa + 180 - alfa = 360
alfa/3 +60 + alfa + 180 = 360
alfa/3 + alfa + 240 = 360
alfa/3 + alfa = 120
4/3 alfa = 120
alfa = 90
B=90
C=90
A=alfa/3 + 60 = 30 + 60 = 90
D = 180 - 90 = 90
minden szög 90, tehát négyzet. a terület pedig az oldal négyzete, ami 64
4/5 A kérdező kommentje:
kosszi megegyszer L
2014. nov. 20. 19:40
5/5 A kérdező kommentje:
köszi*
2014. nov. 20. 19:41