Egyenlettel kell megoldani. Addig megvan, hogy Laci és Andris közös "t"-je 6 mp. A v-t nem tudjuk(x és 2x) az s talán 6x+3 és 12x... Valamit biztos nem jól csináltam, mert valamire ki is kéne jönnie. Segítségeteket várom, előre is köszönöm.2014. dec. 2. 18:03
1/2 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy Laci 6 sec alatt s métert tett meg, ekkor Andris s+3 métert (mivel ugyanazt az utat megteszi, mint Laci, de neki még a 3 métert is le kell futnia, hogy elkapja). Ezzel Laci sebessége v(L)=s/6, Andrisé pedig v(A)=(s+3)/6
Azt tudjuk, hogy Andris sebessége Laci sebességének kétszerese, tehát ha Laci sebességét "felturbózzuk", akkor egyenlőek lesznek:
v(A)=2*v(L), ide beírjuk, amiket tudunk:
(s+3)/6=2*s/6 /szorzunk 6-tal
s+3=2s /-s
3=s, ez azt jelenti, hogy Laci 3 métert futott, így az ő sebessége 3*6=0,5 m/sec, András 3+3=6 métert futott, az ő sebessége 6/6=1 m/sec. Ebből következően Laci és Andris vagy még togyogósok, vagy 80 évesek, mivel a normál séta sebessége 1 m/sec.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ヘ(◕。◕ヘ)
2014. dec. 2. 18:22