Péter egy 100-nál nem nagyobb pozitív egész számra gondolt. Ezen kívül azt is megmondta Pálnak, hogy a gondolt szám 20-szal osztható. Mekkora valószínűséggel találja ki Pál elsőre a gondolt számot, ha jól tudja a matematikát?

Az oké, hogy megkeresem a 100-nál nem nagyob, 20-szal osztható számokat, de tovább hogyan? Osztani kell valamit?
2015. jan. 1. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűség=kedvező eset/összes eset

A kedvező eset itt ugye 1, mivel ennyi számra gondolt Péter.

Az összes eset pedig 5, mivel a kigondolt szám lehet a 20, 40, 60, 80 és a 100.

Tehát a valószínűség a kettő hányadosa:

p=1/5=0.2

A valószínűség tehát 0.2, vagy ha jobban tetszik, akkor 20%.

2015. jan. 1. 18:58
 2/3 anonim ***** válasza:

5 szám lehetséges szám van.


1-et tippel.


Akkor 1/5 eséllyel találja el.

2015. jan. 1. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:

gondolhat a 20-ra, 40-re, 60-ra, 80-ra és a 100-ra

vagyis akkor 5 számra gondolhat, és mivel ezek közül csak 1-re gondolt ezért 1 osztva 5-tel=1/5=1:5

2015. jan. 1. 18:58