Hány olyan 100-nál nem nagyobb pozitív egész szám van amely nem osztható sem 2-vel, sem 3-mal?


Órán is csináltunk hasonlót, de nem értettem a feladatot... és ne kövezzetek meg, hogy nem kérdeztem meg, mert egy lány megkérdezte, de azt mondta a tanár, hogy nincs idő arra hogy elmagyarázza megint, mert valaki nem figyelt eléggé... -.-"

úgyhogy inkább nem is próbálkoztam. Halmazokkal csináltunk meg..

nem tudná valaki részletesen elmagyarázni?



2013. szept. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogadok egy pizzába, hogy kilencedikes vagy. :D

Alaphalmaz: U U={0;1;2...98;99;100}

Venn-diagramot jó ha rajzolsz, segít.

Két halmazt kell rajzolni, úgy, hogy van metszetük.

Az egyiket elnevezed mondjuk 2-nek, a másikat 3-nak.


ƒ2ƒ=100/2=50


ƒ3ƒ=[100/3]=33


ƒ2 metszet 3ƒ=[100/6]=16


Ami neked kell véglegesen, az ez a képlet:

--------

ƒ2 únió 3ƒ=ƒUƒ-ƒ2ƒ-ƒ3ƒ+ƒ2 metszet 3ƒ


Ebbe behelyettesíted a számokat amiket előbb kiszámoltál:


100-50-33+16=33


A válasz pedig: 33 olyan 100-nál nem nagyobb pozitív egész szám van, amely nem osztható sem 2-vel, sem 3-mal.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2013. szept. 21. 17:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy két karaktert nem tud használni ez az oldal úgy látom...

Pár helyen elemszámnak kell lennie, a függőleges két vonal viszont lemaradt... :/ Ha nem érted valamelyiket, akkor elmondom, ha igen, akkor úgy látszik figyeltél órán. :DD

2013. szept. 21. 17:42
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!!! Most már menni fog :D


Figyeltem.. az elején xd

Csak a többiek másodpercenként kiabálták be a megoldást, barátnőmmel meg azon filóztunk, honnan a f*ból tudják így rávágni :DD egy barátnőm megpróbálta elmagyarázni, de még úgy sem értettem ^^

2013. szept. 21. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem Érden tanulsz? xD
2013. szept. 21. 17:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem :)
2013. szept. 21. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam volna meg, hogy a sem 2-vel, sem 3-mal nem osztható számok mind vagy 1-gyel nagyobbak vagy 1-gyel kisebbek egy 6-tal osztható számnál. 100-nál kisebb 6-tal osztható szám 16 db van (100/6 egész része), és mindhez tartozik 2 ilyen (Pl. a 6-hoz az 5 és a 7; a 48-hoz a 47 és a 49 stb.). Ez összesen 32 szám. Meg kell még nézni a két szélét: a 0 mellett van az 1, ez mégegy megoldás; a 102 mellett viszont a 101 van, amire nem igaz a "100-nál nem nagyobb" kritérium, így összesen 33 megoldás van.
2013. szept. 22. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Mégegy kiegészítés. Az első válaszoló megoldásában az alaphalmaz nem 0-val, hanem 1-gyel kezdődik (mert pozitív egész számokról van szó). Ettől eltekintve az a megoldás is jó, a változtatás a lényeget nem érinti.

Az iskolai tanár hozzáállása a leírtak alapján felháborító.

2013. szept. 22. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Jogos, köszi, ezt benéztem egy kicsit! :D
2013. szept. 22. 19:00