2^15 vagy 3^10
^=hatvanyozas
kiszamolva geppel megkapom, holy melyik a nagyobb, de van ra mod, hogy anelkul is tudjam? rogibe nem allhatok le szamolni...
2014. okt. 13. 17:49
1/2 szakor válasza:
Általában összehasonlítható alap/kitevő párra redukálható. Esetünkben a közös kitevő 5 lesz. (15 = 3*5; 10 = 2*5)
A hatványozás azonosságai közül a hatvány hatványozását kell alkalmazni. Tehát:
2^15 ? 3^10
(2^3)^5 ? (3^2)^5
8^5 ? 9^5
8^5 < 9^5
2^15 < 3^10
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt :D nagy segitseg volt, mostmar ertem
2014. okt. 13. 18:37