Hatvany osszehasonitasnal ha nem egyeforma az alap es a kitevo sem akkor hogy lehet kiszamolni melyik a nagyobb anelkul, hogy elkezdenenk hatvanyozni?


2^15 vagy 3^10

^=hatvanyozas

kiszamolva geppel megkapom, holy melyik a nagyobb, de van ra mod, hogy anelkul is tudjam? rogibe nem allhatok le szamolni...



2014. okt. 13. 17:49
 1/2 szakor ***** válasza:

Általában összehasonlítható alap/kitevő párra redukálható. Esetünkben a közös kitevő 5 lesz. (15 = 3*5; 10 = 2*5)

A hatványozás azonosságai közül a hatvány hatványozását kell alkalmazni. Tehát:

2^15 ? 3^10

(2^3)^5 ? (3^2)^5

8^5 ? 9^5

8^5 < 9^5

2^15 < 3^10

2014. okt. 13. 17:57
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt :D nagy segitseg volt, mostmar ertem
2014. okt. 13. 18:37