Valaki segítene 2 feladatban? Nem igazán értem


1. Egy 100 kg tömegű szekrényt tolunk a padlón. Mekkora súrlódási erő hat a szekrényre, ha a csúszási súrlódási együttható 0,3?

2. Mekkora közegellenállási erő hat a kerékpárosra, ha 20 km/h-s szembeszélben az úton 30 km/h-val teker, közegellenállási tényezője 0,4, homlokfelülete 0,2 m², és a levegő sűrűsége 1,3 kg/m³?



2019. febr. 9. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ez nagyon egyszerű. Meg kell állapítanod a szekrény súlyát, beszorzod az együtthatóval, és készen vagy.

2. F = k * A * ϱ * v²

k = 0,4

A = 0,2 m²

ϱ = 1,3 kg/m³

v = 50 km/h - zt át kell váltani m/s egységre.

2019. febr. 9. 17:39
 2/2 dq ***** válasza:

#1:

1) Az y tengely mutasson felfelé. Tudjuk azt, hogy a szekrény y irányba nem mozdul el. Newton 2:

sum F_i = ma = 0.

Ez kibontva (a tolásnak 0 az y irányú komponense):

N - mg = 0.

Így a nyomóerő ~10 m/s^2 * 100kg = 1000N.


Ha sok ilyet csinálunk, akkor ránézésre is beírhatjuk hogy a nyomóerő ennyi.

2019. febr. 9. 20:57