Számítsuk ki az egyenleteikkel megadott egyenesek metszéspontjának koordinátáit:

4x+3y=7 és 3x-2y=1



2017. máj. 31. 17:31
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

Csak oldd meg, mint ha egy normál kétismeretlenes egyenletrendszer lenne.

4x + 3y = 7 /*2

3x - 2y = 1 /*3


8x + 6y = 14

9x - 6y = 3


Most adjuk össze a kettőt:

17x = 17

x = 1


Az y kiszámítása már gondolom, menni fog. :)

2017. máj. 31. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Sokat segítettél
2017. máj. 31. 17:52