Számítsuk ki az egyenleteikkel megadott egyenesek metszéspontjának koordinátáit:
4x+3y=7 és 3x-2y=1
2017. máj. 31. 17:31
1/2 Pelenkásfiú válasza:
Csak oldd meg, mint ha egy normál kétismeretlenes egyenletrendszer lenne.
4x + 3y = 7 /*2
3x - 2y = 1 /*3
8x + 6y = 14
9x - 6y = 3
Most adjuk össze a kettőt:
17x = 17
x = 1
Az y kiszámítása már gondolom, menni fog. :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Sokat segítettél
2017. máj. 31. 17:52