[link]

Nyolcadikos matek házi, amit két egyetemista sem tud megoldani(84 és 95%-os matek érettségi). Kérlek segítsetek!



2018. dec. 28. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem természettudományi pályára jelentkeztek, mert hamar el fognak vérezni...


Nem kell mást tenni, mint követni a szöveget; tegyük fel, hogy a kiszállítandó virágok száma x, ekkor


hétfőn: x*(1/6) +2 = x/6 +2

kedden: x*(1/5) = x/5

szerdán: x*(1/5) = x/5

csütörtökön: x*(3/8) + 8 = (3x)/8 + 8 darabot szállítottak ki.

Pénteken meg ami maradt, vagyis


x - (x/6 + 2 + x/5 + x/5 + (3x)/8 + 8) = (7x)/120 - 10 darab.


A múlt héten hétfőtől csütörtökig összesen 4*(23/96)*x=(92/96)*x-nyi orchideát küldtek ki, így péntekre x-2-(92/96)*x=x/24 - 2 maradt. A feladat szerint mindkét pénteken ugyannyi virágot kapott meg egy kis virágbolt, tehát ezek egyenlőek:


(7x)/120 - 10 = x/24 - 2, ennek megoldása x=480, és mivel x jelölte, hogy ezen a héten mennyi orchideát szállítottak, ezért 480 orchideát szállítottak.


A többi innen már menni fog, gondolom.

2018. dec. 28. 17:06
 2/7 anonim ***** válasza:

A héten kiszállítandó orchideák számát jelöljük x-szel!

Ekkor az e heti kiszállítások:

H: 1/6 x + 2

K: 1/5 x

SZE: 1/5 x

CS: 3/8 x + 8

P: ?

SZO és V: 0

Nézzük meg, a heti mennyiség mekkora része került kiszállításra hétfőtől csütörtökig!

1/6 x + 2 + 1/5 x + 1/5 x + 3/8 x + 8 = 20/120 x + 2 + 24/120 x + 24/120 x + 45/120 x + 8 = 113/120 x + 10

Tehát a pénteki kiszállítás: 120/120 x - 113/120 x - 10 = 7/120 x - 10

.

A feladat elmondja, hogy az előző héten így alakult a kiszállítás:

EH: 23/96 x

EK: 23/96 x

ESZ: 23/96 x

ECS: 23/96 x

EP: 7/120 x - 10

Előző hét összesen: 115/480 x + 115/480 x + 115/480 x + 28/480 x - 10 = 373/480 x - 10

.

A feladat elmondja, hogy az e heti mennyiség kettővel több, mint az előző heti, tehát:

373/480 x - 10 + 2 = x

373/480 x - 8 = x

-8 = 107/480 x

Tehát az e heti kiszállított mennyiség negatív szám, ami három dolgot jelenthet:

1. Rosszul értelmeztem a feladatot.

2. Elrontottam a számolást.

3. Rossz a feladat.

2018. dec. 28. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Csak gratulálni tudok nekik..

Írd fel egyenletként :)

2018. dec. 28. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#17.08

Az előző hetet rosszul összesítettem.

488/480 x - 10

A feladat elmondja, hogy ez kettővel kevesebb, mint az e heti mennyiség, tehát:

488/480 x - 10 + 2 = x

488/480 x - 8 = x

- 8 = -(8/480) x

8/480 x = 8

x = 480

2018. dec. 28. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Válogathatsz a megoldásokban! Az én megoldásom:

[link]

2018. dec. 28. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
30%os matek érettségivel megtudtam oldani..Most okosnak érzem magam 😄😄😄
2018. dec. 28. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Üzletvezetőként ilyet napi szinten számol az ember, nem tudom mi olyan van benne, amit egyetemista nem tud megoldani... Annyi, hogy egészek helyett törtszámok vannak benne, kb. 5.-es tananyag.
2018. dec. 28. 19:50