Ezt az egyenletet hogy kell megoldani?

Egyenlet: 3x-2x+7-12+42x=0

#matek;egyenlet;házi;
2018. nov. 28. 17:15
 1/1 Silber ***** válasza:

3x-2x+7-12+42x=0

x-5+42x=0

43x-5=0

43x=5

x=5/43

2018. nov. 28. 18:01