Hogy kell megoldani az egyenletet?

sqrt(2x + 3y) + (x + 2)² = 0

2018. nov. 14. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Mivel ha egy számot négyzetre emelsz, akkor az a szám nem lehet negatív, tehát (x+2)^2 nemnegatív.

Másrészt a gyök alatt csak nemnegatív szám állhat, aminek a gyöke csak nemnegatív lehet, azaz sqrt(2x + 3y) is nemnegatív.

Két nemnegatív szám összege akkor és csak akkor 0, ha mind2 0.

Innen már csak egy egyszerű egyenletrendszer.

2018. nov. 14. 11:10
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
sqrt(2x + 3y)=- (x + 2)²
2018. nov. 14. 11:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. nov. 14. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2x + 3y=(x + 2)^4
2018. nov. 14. 11:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Miért pontoztátok le az elsőt?

Én is úgy akartam csinálni, mint ahogy a második és a harmadik írja, de úgy nem lehet megoldani. Marad két ismeretlen és lesz benne, x, x másodikon, harmadikon, negyediken.

2018. nov. 14. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Beszélsz hülyeségeket! Két ismeretlen, egy egyenlet -> egy függő, és egy független változó. Visszahelyettesítesz, ellenőrzöd!
2018. nov. 14. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Te beszélsz hülyeségeket, mivel négyzetre emelés után hamisgyökök születnek (sőt, végtelen sok, ahogyan azt láthatod), mivelhogy a négyzetre emelés nem ekvivalens művelet a valós számok halmazán (avagy ha négyzetre emelés után az 1=1 egyenletet kapod, attól még lehet, hogy a -1=1 egyenletet emelted négyzetre, ami pedig alapból nem igaz). Ezért ez az egyenlet csak úgy oldható meg, ahogyan azt az első válaszoló felvázolta.
2018. nov. 14. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Folytatva #1-ben elkezdett gondolatot, adódik egyrészt, hogy x=-2 és így válik a másik tag zérussá. Innen felhasználva, hogy az egyenlet első tagja is zérus adódik, hogy -4+3y=0, azaz y=4/3. Megoldás tehát az x=-2 és y=4/3 esetén lehetséges. Sz. Gy.
2018. nov. 14. 19:32