Hogyan oldhatom meg ábrázolás nélkül az egyenletet?

Ha van egy olyan egyenletem hogy sinx_1/2 és ábrázolom oké, hogy látom hol metszi levetítem meg minden, de ábrázolás nélkül, hogy kaphatom meg az értéket?
2018. okt. 17. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:
*sinx=1/2
2018. okt. 17. 15:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megtanulod a nevezetes szögek értékeit.

És akkor tudni fogod, ábrázolás nélkül is, hogy sin x pi/6-nál veszi fel az 1/2-et.

(radiánban számolok, fok helyett a továbbiakban is)


Azt is megtanulod, hogy a sinx egy perióduson belül két helyen veszi fel az értékeit.

sin x = sin(pi-x), vagyis az 5/6*pi is megoldás.


És azt is tudod, hogy a sin periódusa 2k*pi, szóval az összes megoldás ábrázolás nélkül:


x1 = pi/6 + 2*k*pi

x2 = 5/6*pi + 2*k*pi


Ha sin x=1/3-ot kell megoldani, akkor annyi változik, hogy nincs olyan nevezetes szög, aminek a sin-je 1/3, ezért számológépből vagy függvény táblából megnézed, hogy x=0,34


Az összes megoldás

x1 = 0,34 + 2*k*pi

x2 = 2,8 + 2*k*pi

2018. okt. 17. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
A #2-ből le van hagyva hogy mi az a k...
2018. okt. 17. 16:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. okt. 17. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A #2-ből le van hagyva hogy mi az a k..."


Ez igaz, de megtehetted volna, hogy elárulod a kérdezőnek.


Akkor a teljesség kedvéért, így a helyes:


x1 = pi/6 + 2*k*pi, ahol k eleme Z

x2 = 5/6*pi + 2*k*pi, ahol k elemet Z

2018. okt. 17. 16:52