1) 6-3(x+1)-(x+1)=2(2+x)-6(x+1)+6
2) (x-2)-(x+3)-(x-2)=5(x-3)-2(x+1)
Előre is köszönöm szépen! :)
2018. szept. 30. 17:01
2/3 anonim válasza:
Mit nem tudsz ezen? csak szorozni kell, összeadni és kivonni...
Bontsd ki a zárójeleket! Hol akadtál el?
3/3 anonim válasza:
1) 6-3x-3-x-1=4+2x-6x-6+6
3-4x=4-4x
az x eltűnik és így a semmi lenne egyenlő vagy -1-el vagy 1-el, attól függ, hogy melyik oldalra csinálod
2) x-2-x-3-x+2=5x-15-2x-2
-3-x=3x-17 /+3
-x=3x+20 /-3x
-4x=20 /:-4
x=-5