Ezt a két egyenletet nem tudom megoldani! Segítség?! (ha nem nagy kérés, levezetés nem ártana! :-) )


1) 6-3(x+1)-(x+1)=2(2+x)-6(x+1)+6

2) (x-2)-(x+3)-(x-2)=5(x-3)-2(x+1)


Előre is köszönöm szépen! :)



2018. szept. 30. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2018. szept. 30. 17:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit nem tudsz ezen? csak szorozni kell, összeadni és kivonni...

Bontsd ki a zárójeleket! Hol akadtál el?

2018. szept. 30. 17:05
 3/3 anonim ***** válasza:

1) 6-3x-3-x-1=4+2x-6x-6+6

3-4x=4-4x

az x eltűnik és így a semmi lenne egyenlő vagy -1-el vagy 1-el, attól függ, hogy melyik oldalra csinálod


2) x-2-x-3-x+2=5x-15-2x-2

-3-x=3x-17 /+3

-x=3x+20 /-3x

-4x=20 /:-4

x=-5

2018. szept. 30. 17:32