2018. júl. 23. 20:57
1/4 A kérdező kommentje:
Y-ra kell... Köszi!
2018. júl. 23. 21:00
3/4 anonim válasza:
Nem fogsz fix êrtéket kapni ebből sehogy csak egy arányt.
4/4 sharkxxx válasza:
Itt van a levezetés:
x = (2/3)*(y - 3) + y
x = y*(2/3) - 3*(2/3) + y
x = y*(2/3) - 2 + y
x + 2 = y*(2/3) + y
x + 2 = y*(2/3 + 1)
x + 2 = y*(2/3 + 3/3)
x + 2 = y*((2 + 3)/3)
x + 2 = y*(5/3)
(x + 2)/(5/3) = y
(x + 2)*(3/5) = y
(3x + 3*2)/5 = y
(3x + 6)/5 = y
y = (3x + 6)/5
y = (3/5)*x + 6/5