Nándor Oláh kérdése:

X=2/3* (y-3) +y ez mennyi? A levezetés érdekelne mert nem tudom megoldani.


2018. júl. 23. 20:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Y-ra kell... Köszi!
2018. júl. 23. 21:00
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

y=

(3x+6)/5

2018. júl. 23. 21:19
 3/4 anonim válasza:
Nem fogsz fix êrtéket kapni ebből sehogy csak egy arányt.
2018. júl. 23. 21:19
 4/4 sharkxxx ***** válasza:
65%

Itt van a levezetés:

x = (2/3)*(y - 3) + y

x = y*(2/3) - 3*(2/3) + y

x = y*(2/3) - 2 + y

x + 2 = y*(2/3) + y

x + 2 = y*(2/3 + 1)

x + 2 = y*(2/3 + 3/3)

x + 2 = y*((2 + 3)/3)

x + 2 = y*(5/3)

(x + 2)/(5/3) = y

(x + 2)*(3/5) = y

(3x + 3*2)/5 = y

(3x + 6)/5 = y

y = (3x + 6)/5

y = (3/5)*x + 6/5

2018. júl. 24. 16:01