Ez az egyenlet:
5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24
A végeredményt tudom, az: x = -2
Hogy jön ki? Én akárhogy gondolkozok rajta nem tudom megoldani.
2018. okt. 6. 20:18
1/3 anonim válasza:
5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24
5^x * 5^4 - 5^x * 5^2=24
625*5^x-25*5^x=24
600*5^x=24
5^x=24/600=1/25=5^(-2) exp. fv. szig. mon. nő
x=-2
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem. Az volt a baj, hogy a számológépem 0,04-et írt ki amikor a 24-et 600zal osztottam és azt nem tudtam, hogy az 1/25
2018. okt. 6. 20:32
3/3 anonim válasza:
ha látsz rajta egy olyan gombot hogy
a b/c akkor arra rákattintva látod a törtes eredményét
persze lehet a tiéden máshogy van