Matek? Hogy kell megoldani ez 2. fokú exponenciális egyenletet?


Ez az egyenlet:

5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24


A végeredményt tudom, az: x = -2

Hogy jön ki? Én akárhogy gondolkozok rajta nem tudom megoldani.


2018. okt. 6. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

5^(x + 4) - 5^(x + 2) = 24

5^x * 5^4 - 5^x * 5^2=24

625*5^x-25*5^x=24

600*5^x=24

5^x=24/600=1/25=5^(-2) exp. fv. szig. mon. nő

x=-2

2018. okt. 6. 20:27
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, így már értem. Az volt a baj, hogy a számológépem 0,04-et írt ki amikor a 24-et 600zal osztottam és azt nem tudtam, hogy az 1/25
2018. okt. 6. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

ha látsz rajta egy olyan gombot hogy

a b/c akkor arra rákattintva látod a törtes eredményét

persze lehet a tiéden máshogy van

2018. okt. 6. 20:44