2018. okt. 24. 13:40
1/3 anonim válasza:
2^(x+2) = 2^2 * 2^x = 4*2^x
2^(1-x)= 2^1*2^(-x) = 2*1/(2^x)
Vagyis
4*2^x + 2*1/2^x = 9
2^x=a behelyettesítéssel:
4*a + 2/a = 9
Innen már megy?
2/3 anonim válasza:
2^ (x+2) + 2^ (1-x) = 9
2^x * 2^2 + 2^1 * 2^(-x)=9
4*2^x+2/(2^x)=9
2^x=y
4y+2/y=9 (szorozz be y-nal)
4y^2-9y+2=0
y=2 és y=1/4
2^x=2 amiből x=1
2^x=1/4 amiből x=-2
Ellenőrzést rád bízom.
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, megértettem, most már meg tudom csinálni. Még egyszer köszönöm.
2018. okt. 24. 19:44