mekkora fékezőerő lassítja az 1000kg tömegű gépkocsit, ha 10ms kezdősebességgel lefelé haladva, ugyancsak 20m úton áll meg?2018. nov. 13. 22:50
1/3 anonim válasza:
v^2=2*s*g*[sin(alfa)-mu*cos(alfa)]
mu>=tg(alfa)-v^2/[2*s*g*cos(alfa)]
2/3 anonim válasza:
F=m*a =m*g*[sin(alfa)-mu*cos(alfa)]
3/3 anonim válasza:
Az elsőnél a tangens illetve a másik tag között összeadás van
mu>=tg(alfa)+v^2/[2*s*g*cos(alfa)]