A 8fokos lejtőn a 10ms sebességgel lefelé haladó autó kikapcsolt motorral 20m után csúszás nélkül megáll. a, legalább mekkora volt a tapadási súrlódási együttható a kerekek és az úttest között fékezés közben?

mekkora fékezőerő lassítja az 1000kg tömegű gépkocsit, ha 10ms kezdősebességgel lefelé haladva, ugyancsak 20m úton áll meg?

2018. nov. 13. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

v^2=2*s*g*[sin(alfa)-mu*cos(alfa)]


mu>=tg(alfa)-v^2/[2*s*g*cos(alfa)]

2018. nov. 13. 22:56
 2/3 anonim ***** válasza:
F=m*a =m*g*[sin(alfa)-mu*cos(alfa)]
2018. nov. 13. 22:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a tangens illetve a másik tag között összeadás van

mu>=tg(alfa)+v^2/[2*s*g*cos(alfa)]

2021. szept. 30. 14:41