Vízszintes talajra 4kg tömegű testet helyezünk. A test es a talaj közt 0.2 a súrlódási együttható. A testre a vízszintessel 20fokos szöget bazáró 30N nagyságú erőt féltünk ki. Mekkora a testre ható surlodasi erő és a test gyorsulása?


2018. okt. 22. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A ható surlódóerő: Fs=mu*(m*g-F*sin(alfa))=...N


Gyorsulás: a=Fs/m= mu*[g-(F/m)*sin(alfa)]=... m/s^2.


Kérdés?

2018. okt. 23. 12:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Korrekció a válaszomhoz.

A gyorsulást a következő képlettel kell számolni:


a=F*cos(alfa)/m.

2018. okt. 23. 16:46