2018. okt. 22. 22:31
1/2 anonim válasza:
A ható surlódóerő: Fs=mu*(m*g-F*sin(alfa))=...N
Gyorsulás: a=Fs/m= mu*[g-(F/m)*sin(alfa)]=... m/s^2.
Kérdés?
2/2 anonim válasza:
Korrekció a válaszomhoz.
A gyorsulást a következő képlettel kell számolni:
a=F*cos(alfa)/m.