Lenne kedves valaki, és levezetné? Köszi2013. aug. 15. 10:35
1/4 anonim válasza:
F=mű*m*g=0.2*4*10=8N
Az talajjal párhuzamos erőkomponens, amivel húzod: 30*cos20°=12.24N
Mivel a súrlódási erő a húzóerő ellenében dolgozik, így a kettő különbségét kell venni, ami 12.24-8=4.24N
Newton 2. törvénye értelmében pedig F=m*a, tehát 4.24=4*a
Ebben csak a gyorsulás(a) az ismeretlen, amit m/s^2 mértékegységben kapsz.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, de a megoldókulcsba sajnos más van írva (5,94 N és 5,56m/s/s)
De 30*cos20-at is radiánban számoltad. Azt nem fokban kéne?
2013. aug. 15. 12:42
3/4 anonim válasza:
De igen természetesen fokban kell számolni. Én csak beírtam google keresőbe az eredményt, ő pedig radiánban számolt. Bocsi! :-)