a, Mekkora út megtétele után áll meg a vízszintes irányú, 3 m/s sebességgel ellökött test?
b,Mekkora lesz a test sebessége 1,82 m út megtétele után?
2012. szept. 20. 16:00
1/2 anonim válasza:
a) A mozgási energia súrlódási munkává alakul.
m*v0^2/2=F*s
F=mü*m*g
Az s-et kell kifejezni.
b) A mozgási energia egy része súrlódási munkává alakul.
m*v0^2/2=m*v1^2/2+F*s1
Itt s1 út adott és v1-re kell rendezni az egyenletet.