S. O. S. fizika! Sík talajon a test és a talaj között a súrlódási együttható 0,15?


a, Mekkora út megtétele után áll meg a vízszintes irányú, 3 m/s sebességgel ellökött test?

b,Mekkora lesz a test sebessége 1,82 m út megtétele után?


2012. szept. 20. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

a) A mozgási energia súrlódási munkává alakul.

m*v0^2/2=F*s

F=mü*m*g

Az s-et kell kifejezni.


b) A mozgási energia egy része súrlódási munkává alakul.

m*v0^2/2=m*v1^2/2+F*s1

Itt s1 út adott és v1-re kell rendezni az egyenletet.

2012. szept. 20. 16:14
 2/2 anonim ***** válasza:
a, s=6,12m
2012. szept. 20. 16:15