Mekkora a fékútja a 99 km/h-val haladó gépkocsinak, ha a súrlódási együttható 0.6?

2011. dec. 4. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

súrlódási együttható,azaz mű=0,6

súrlódási erő=m*g*mű

itt a súrlódási erő az eredőerő. Newton 2. törvénye szerint: eredő erő=m*a

m*g*mű=m*a

tehát az autó lassulása m*g=6 m/sec-négyzet

a=sebességváltozás/idő, ebből: t=sebességváltozás/a= 4,583 sec

s=tnégyzet*a/2=63 m

2011. dec. 4. 18:05
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs,ezt lehagytam:

sebességváltozás=99km/h=27,5 m/s

2011. dec. 4. 18:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D
2011. dec. 4. 18:41