Mekkora a csuszási súrlódási együttható azon a talajon, amelyen 80N súlyú láda csusztatásához 60N erő szükséges?! (

Valaki segítene sürgősen mert nem értem:(
2011. febr. 14. 17:57
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:

F(s)=n*mg

60 N=n*80N

n=6/8 =0,75


ez azért elég sok

2011. febr. 14. 18:33
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi:D akkor jól számoltam:D

de van még két feladatom amiben nem vagyok biztos:(

1. : A 180m sugarú körív alakú kanyarban egy 600kg tömegű gépkocsi 36km/h sebességgel kanyarodik.

Mekkora erővel tartja a gépkocsi körpályán a surlódás?


(itt kb az adatokat sikerűlt kiszednem meg elkezdtem számolni de szerintem rossz...:S)


2:Legfeljebb mekkora gyorsulással indulhat a teherautó,hogy a vízszintes rakfelületén elhelyezett láda hátra ne csusszon? A láda és a rakfelülete közötti surlódási együttható 0,4!


(na itt szinte semmire se jutottam)


ha segítenél azt nagyon megköszönném:D

2011. febr. 14. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:

1.) Kiszámolod a centripetális erőt (m*v^2/R).


A csúszásmentes kanyarodás feltétele, hogy a súrlódási erő a centripetális erővel megegyező nagyságú, vagy nála nagyobb legyen.


2.) Newton 2. törvényét alkalmazod.


És kijön, hogy a=u*g=9,81 m/sec^2*0,4=3,92 m/sec^2.

2011. febr. 14. 20:39
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2011. febr. 14. 20:46