1. Hány gramm vas-szulfid (FeS) állítható elő 112g vasból? 2. Hány mol vas és kén szükséges 22g vas szulfid előállításához?

2011. okt. 13. 19:15
 1/2 BKRS ***** válasza:

Fe + S = FeS

1 mol vasbol 1 mol FeS allithato elo, vagyis

56g vasbol 88g FeS allithato elo.

112g vasbol, ami 2*56g nyilvan 2*88g=176g FeS allithato elo.


22g vas szulfid az 1/4 mol, mivel egy mol 88g.

Ennek eloallitasahoz 1/4 mol vas es 1/4 mol ken szukseges, vagyis: 56/4=14g vas es 32/4=8g ken.

2011. okt. 13. 19:24
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1- a vas atomtömege 55,85 g/mol a kéné 32,06 g/mol, az FeS moláris tömege 87,91 g/mol,

ha 87,91 gramm FeS-ben 55,86 g vas van

akkor x grammban van 112 gramm vas

így kijön, hogy 176,22 gramm FeS lesz belőle

2- ugyanígy aránypárokkal felírható

87,91 gr FeS - 55,86 gr Fe

22 g FeS - y g Fe

tehát kb 13,98 gramm Fe és a maradék a kén, vagyis kb 8,02 gramm S

2011. okt. 13. 19:31