2011. okt. 13. 19:15
1/2 BKRS válasza:
Fe + S = FeS
1 mol vasbol 1 mol FeS allithato elo, vagyis
56g vasbol 88g FeS allithato elo.
112g vasbol, ami 2*56g nyilvan 2*88g=176g FeS allithato elo.
22g vas szulfid az 1/4 mol, mivel egy mol 88g.
Ennek eloallitasahoz 1/4 mol vas es 1/4 mol ken szukseges, vagyis: 56/4=14g vas es 32/4=8g ken.
2/2 anonim válasza:
1- a vas atomtömege 55,85 g/mol a kéné 32,06 g/mol, az FeS moláris tömege 87,91 g/mol,
ha 87,91 gramm FeS-ben 55,86 g vas van
akkor x grammban van 112 gramm vas
így kijön, hogy 176,22 gramm FeS lesz belőle
2- ugyanígy aránypárokkal felírható
87,91 gr FeS - 55,86 gr Fe
22 g FeS - y g Fe
tehát kb 13,98 gramm Fe és a maradék a kén, vagyis kb 8,02 gramm S