8 dl,70% alk. Tartalmú etil-alkoholhoz mennyi víz szükséges, hogy 52,5% alk. Tartalmú elegyet kapjunk?

2011. jún. 17. 00:29
 1/7 Silber ***** válasza:

Tömegszázalék? Akkor megoldható. Az üvegeken látható térfogat%-ot nem szeretjük alkohol és víz elegye esetében.

Keverési egyenlet:

m1*w1+m2*w2=m3*w3

Ahol m az adott oldat tömege, w pedig a tömegtört. Mivel Csak vizet adunk hozzá, így w2=1 (vízre vonatkoztatunk).

2011. jún. 17. 11:08
 2/7 A kérdező kommentje:
ha megholdható akkor mért nem számoltad is ki? nekem ez magas..
2011. jún. 17. 13:59
 3/7 Silber ***** válasza:

"ha megholdható akkor mért nem számoltad is ki? nekem ez magas.."

Akkor rohadj meg, f*sznak se fogok dolgozni. Örülj, hogy adtam támpontot. Ha megkértél volna, ki is számolom.

2011. jún. 17. 17:19
 4/7 A kérdező kommentje:
anyád roharjon megh te csira. számolni se tudsz még ilyet szol dolgozni :DDDDDD
2011. jún. 17. 18:50
 5/7 Silber ***** válasza:
Majd ha elvégzed a kémgyak 2-t, te is ugathatsz.
2011. jún. 17. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Térfogatszázalék esetén a keverési egyenlet:


V1*φ1% + V2*φ2% = V3*φ3%


V1 = 8 dl (alkohol térfogata)

φ1% = 70 % (alkohol töménysége – térf. %-ban)


V2 = ? (víz térfogata)

φ2% = 0


V3 = V1 + V2 (alkohol + víz)

φ3% = 52,5 % (keletkező alkohol oldat töménysége – térf. %-ban)


8*70 + V2*0 = V3*52,5

8*70 = (V1 + V2)*52,5

8*70 = (8 + V2)*52,5

8*70 = 8*52,5 + V2*52,5 /–8*52,5

8*70 – 8*52,5 = V2*52,5

560 – 420 = V2*52,5

140 = V2*52,5 /÷52,5

140/52,5 = V2


V2 = 140/52,5 = 2,666 dl

2011. jún. 17. 19:33
 7/7 A kérdező kommentje:
rudolf.th köszönöm szépen! :))
2011. jún. 17. 19:44