Fizika! Mekkora utat tesz meg vízszintes talajon, ahol 0,25 a súrlódási együttható, a 8 m/s sebességgel ellökött test?

2011. szept. 8. 22:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

μ = 0,25

v = 8 m/s

g = 9,81 m/s²


E = F*s = ½*m*v²


F = m*g*μ


m*g*μ*s = ½*m*v²


g*μ*s = ½*v²


s = ½*v²/(g*μ) = ?

2011. szept. 8. 23:33