előre is köszi2011. szept. 21. 17:48
1/4 bongolo válasza:
Egyenletesen gyorsuló mozgás sebessége (ha a kezdősebesség 0):
v=g·t
És lehet hogy kell ez is: gyorsuló mozgás által megtett út:
s = 1/2·g·t²
De lehet, hogy az energiamegmaradás törvénye kézreállóbb:
m·g·h = 1/2 m·v²
2/4 anonim válasza:
galileo galilei törvénye, de nem tudom pontosan mi ennek a neve nézz utána neten.
3/4 anonim válasza:
Lehet hogy a szabadesés: amikor szabad esésről beszélünk akkor a gravitációs mező hatása érvényesül minden más hatás elhanyagolható. ez egyenes vonalú eyenletes mozgás
4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta kiderült számomra és tényleg a szabadesésre gondoltam. :)
2012. dec. 13. 20:13