Melyik is az a fizikai törvény, amiben arról van szó, hogy egy test mekkora sebességgel esik le a földre?

előre is köszi
2011. szept. 21. 17:48
 1/4 bongolo ***** válasza:

Egyenletesen gyorsuló mozgás sebessége (ha a kezdősebesség 0):

v=g·t


És lehet hogy kell ez is: gyorsuló mozgás által megtett út:

s = 1/2·g·t²


De lehet, hogy az energiamegmaradás törvénye kézreállóbb:

m·g·h = 1/2 m·v²

2011. szept. 21. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
galileo galilei törvénye, de nem tudom pontosan mi ennek a neve nézz utána neten.
2011. szept. 21. 17:53
 3/4 anonim válasza:
Lehet hogy a szabadesés: amikor szabad esésről beszélünk akkor a gravitációs mező hatása érvényesül minden más hatás elhanyagolható. ez egyenes vonalú eyenletes mozgás
2012. dec. 13. 19:19
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírása óta kiderült számomra és tényleg a szabadesésre gondoltam. :)
2012. dec. 13. 20:13