Három test áll egymás mellett. Az első tömege 4.7 kg, a második tömege 1500g. A legelsőt elkezdjük tolni 9.8 N vízszintes irányú erővel. Mekkora erő hat az első és a második test között, ha a harmadik 4.12 N erővel hat a másodikra?

2011. okt. 25. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, erről van szó:


F = m*g*μ =9,8 N


m = m₁ + m₂ + m₃ = 4,7 + 1,5 + m₃


F₁ = F = (m₁ + m₂ + m₃)*g*μ = (4,7 + 1,5 + m₃)*g*μ = 9,8 N


F₂ = (m₂ + m₃)g*μ = ?


F₃ = m₃*g*μ = 4,12 N

2011. okt. 25. 20:42
 2/5 A kérdező kommentje:
μ <---ez mi?
2011. okt. 25. 20:53
 3/5 anonim ***** válasza:
μ - súrlódási együttható
2011. okt. 26. 01:58
 4/5 A kérdező kommentje:
de itt nincsen súrlódás..
2011. okt. 26. 06:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a feladat nem egyértelmű (azért is írtam a gondolom-ot). Mert ha valamin állnak ezek a testek, akkor az elmozdításukhoz azért kell az erő, hogy leküzdj=k a súrlódást ami a test(ek) és az között a felület között létrejön, amin állnak. A második lehetőség meg az, hogy a súrlódás nulla és az erő azért kell, hogy egy egyenletesen gyorsuló mozgásba hozzuk a három testet. Én most az első lehetőséggel számoltam, de lehet a másik módon is megközelíteni a megoldást. Ebben az esetben valószínű, hogy más eredmények jönnek majd ki.
2011. okt. 26. 11:51