2011. okt. 25. 16:33
1/5 anonim válasza:
Gondolom, erről van szó:
F = m*g*μ =9,8 N
m = m₁ + m₂ + m₃ = 4,7 + 1,5 + m₃
F₁ = F = (m₁ + m₂ + m₃)*g*μ = (4,7 + 1,5 + m₃)*g*μ = 9,8 N
F₂ = (m₂ + m₃)g*μ = ?
F₃ = m₃*g*μ = 4,12 N
2/5 A kérdező kommentje:
μ <---ez mi?
2011. okt. 25. 20:53
4/5 A kérdező kommentje:
de itt nincsen súrlódás..
2011. okt. 26. 06:57
5/5 anonim válasza:
Ez a feladat nem egyértelmű (azért is írtam a gondolom-ot). Mert ha valamin állnak ezek a testek, akkor az elmozdításukhoz azért kell az erő, hogy leküzdj=k a súrlódást ami a test(ek) és az között a felület között létrejön, amin állnak. A második lehetőség meg az, hogy a súrlódás nulla és az erő azért kell, hogy egy egyenletesen gyorsuló mozgásba hozzuk a három testet. Én most az első lehetőséggel számoltam, de lehet a másik módon is megközelíteni a megoldást. Ebben az esetben valószínű, hogy más eredmények jönnek majd ki.