Három test áll egymás mellett. Az első tömege 1.1 kg, a második tömege 3600g. A legelsőt elkezdjük tolni 20.3 N vízszintes irányú erővel. Mekkora erő hat az első és a második test között, ha a harmadik 7.58 N erővel hat a másodikra?

Hogyan kell ezt a példát megoldani?
2010. dec. 2. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
nincs esetleg valami súrlódási tényező a feladatban?
2010. dec. 2. 19:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Felírjuk a mozgásegyenleteket:


(1) F1-F2=m1a

(2) F2-F3=m2a

(3) F3=m3a

--------------------

Összeadjuk az egyenleteket:


F1=(m1+m2+m3)a, m3-helyére beirjuk (3)-mat:


F1=m1a+m2a+F3

Ebből:

a=(F1-F3)/(m1+m2)

a=2,71 m/sec2

-------------------

Visszahelyettesítjük ezt (2)-be:


F2=17,34 N

----------------

--------------------

2010. dec. 2. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm jó lett a megoldás!
2010. dec. 2. 19:52