Egy 40kg tömegű szekrényt tolunk vízszintes talajon állandó sebességgel. A súrlódási együttható a szekrény és a talaj között 0, 08. Mennyivel tudjuk odébb tolni 150J munkavégzéssel? Honnan származik az utóbbi estben kapott munka?


2018. ápr. 8. 14:48
 1/1 Minekvan ***** válasza:

Hogy vízszintesen elmozduljon a szekrény le kell győzni a súrlódási erőt F =u*m*g.

F=0,08*40*10=32N. 150J munkabefektetéssel a szekrény s=150/32=4,687m-rel tolható el.

A munkát az végzi aki a terhet elmozdítja, mert energiát fektet bele. Lehet az ember, gép.

2018. ápr. 8. 19:16