Nos egy személy vízszintes felületen m=0,5tonna tömegű ládát mozdít el d=10m távolságra. A csúszó súrlódási együttható nyu=0,4. Az erő vízszintes irányba hat. Szám. Ki a személy által végzett mechanikai munkát. Válasz?

Szám. Ki a személy által végzett mechanikai munkát. Szám. Ki a súrlódási erő által végzett mechanikai munkát. Ki jött pár eredmény, de nemvagyok benne biztos?

2016. jún. 14. 19:11
 1/1 Minekvan ***** válasza:

A mozgatáshoz szükséges erőnek Fm nagyobbnak kell lennie a súrlódási Fs erőnél.

Az m=500kg-os láda súrlódási erő nagysága Fs=nyu*m*g=0,4*500*10=2000N.

Fm>=Fs

Ha ezzel a határértékkel számolunk, akkor kifejtett mechanikai munka A=Fm*d=2000*10=20000J.

2016. jún. 14. 23:40