Szám. Ki a személy által végzett mechanikai munkát. Szám. Ki a súrlódási erő által végzett mechanikai munkát. Ki jött pár eredmény, de nemvagyok benne biztos?2016. jún. 14. 19:11
1/1 Minekvan válasza:
A mozgatáshoz szükséges erőnek Fm nagyobbnak kell lennie a súrlódási Fs erőnél.
Az m=500kg-os láda súrlódási erő nagysága Fs=nyu*m*g=0,4*500*10=2000N.
Fm>=Fs
Ha ezzel a határértékkel számolunk, akkor kifejtett mechanikai munka A=Fm*d=2000*10=20000J.