2015. febr. 8. 13:30
1/3 anonim válasza:
F=mű*G*a
Csak a mű az ismeretlen...
2/3 A kérdező kommentje:
Ezzel a képlettel nem jön ki :/
2015. febr. 8. 21:21
3/3 anonim válasza:
A testre a gyorsítás egyenesében két erő hat: az Fh húzóerő és az Fs súrlódási erő. E kettő eredője okozza a gyorsulást. Newton II. törvénye szerint az eredő erő kapcsolata a gyorsulással:
F = m*a, ahol F = Fh - Fs = Fh - mü*m*g
Vagyis:
m*a = Fh - mü*m*g, és innen
mü = (Fh - m*a)/(m*g)
Az m tömeg a test G=m*g súlyából tudható: m = G/g = 20 kg, ha g = 10 m/s^2 kerekített értéket használunk.
Mindent behelyettesítve kapjuk, hogy:
mü = (50 N - 20 kg * 2 m/s^2)/(200 N) = 1/20 = 0,05.