Mekkora a súrlódási együttható, ha 200N súlyú testet 50 N erővel 2m/s2 állandó gyorsulással húzhatunk vízszintes talajon, vízszintes kötéllel?


2015. febr. 8. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

F=mű*G*a

Csak a mű az ismeretlen...

2015. febr. 8. 13:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezzel a képlettel nem jön ki :/
2015. febr. 8. 21:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A testre a gyorsítás egyenesében két erő hat: az Fh húzóerő és az Fs súrlódási erő. E kettő eredője okozza a gyorsulást. Newton II. törvénye szerint az eredő erő kapcsolata a gyorsulással:


F = m*a, ahol F = Fh - Fs = Fh - mü*m*g


Vagyis:


m*a = Fh - mü*m*g, és innen


mü = (Fh - m*a)/(m*g)


Az m tömeg a test G=m*g súlyából tudható: m = G/g = 20 kg, ha g = 10 m/s^2 kerekített értéket használunk.


Mindent behelyettesítve kapjuk, hogy:


mü = (50 N - 20 kg * 2 m/s^2)/(200 N) = 1/20 = 0,05.

2015. febr. 9. 10:20