Egy testet 4m/s2 gyorsulással és 60N erővel húzunk a vízszintes talajon, a súrlódási együttható µ= 0,3. Mekkora a test tömege, mekkora a súrlódási erő?


2014. dec. 3. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:

F = Fs + m*a = m*g*mű + m*a = m*(g*mű + a)

m = F / (g*mű + a)

--> Fs

2014. dec. 3. 23:35