Valaki tudna nekem segíteni a feladatok megoldásában/levezetésében? Nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm!2014. dec. 30. 16:09
1/10 anonim válasza:
A helyzeti energia = a súrlódási munkával.
m*g*h = m*g*cos(30°)*μ *2*h + m*g*μ *2*h
Tessék m*g*h-val egyszerűsíteni, μ-t kifejezni, kiszámolni.
2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. dec. 30. 17:03
3/10 A kérdező kommentje:
A μ kifejezésében esetleg tudnál segíteni?
2014. dec. 30. 17:09
4/10 anonim válasza:
Nem sokat gondolkodtál rajta kb.: 6 percet és már fel is adtad?
Ez már "csak" matek.
5/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy neked "csak" matek, de nekem sajnos nem megy. Azért köszönöm a válaszod! :)
2014. dec. 30. 20:49
6/10 anonim válasza:
m*g*h = m*g*cos(30°)*μ *2*h + m*g*μ *2*h
1 = cos(30°)*μ*2 + μ*2
1 = μ*(2*cos(30°) + 2)
1/(2*cos(30°) + 2) = μ
1/(√3 + 2) = μ
7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2014. dec. 31. 12:55
8/10 A kérdező kommentje:
Kérlek le tudnád még írni, hogy ez: m*g*cos(30°)*μ *2*h + m*g*μ *2*h mi alapján ez?
2014. dec. 31. 13:27
9/10 anonim válasza:
a súrlódási munka = a súrlódási erő * út (2 szakasz)
a súrlódási erő = nyomóerő * súrlódási együttható
nyomóerő = m*g*cos(30°) ill. m*g
út = 2*h mert 30°-os lejtő, sin(30°)=1/2 ill. a vízszintes részen ugyan annyi utat tesz meg a test, mint a lejtőn.
De gondolom a tankönyvben is benne van.
10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. dec. 31. 14:05