Egy vízszintes felületen a surlódási együttható 0, 01. A felületre, helyezett 800g tömegű testre a felülethez képest 30°-os szögben mutató 10N moduluszu ferde húzóerő hat. Mekkora a testre ható surlódási erő és mennyi a test gyorsulása?

Segítenétek megoldani a fizikaházim? :/ hozzá se tudok kezdeni :(
2015. máj. 17. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Fsúrl=mű*Fnyomó=mű*m*g=0.01*0.8*9.81 N

b) Az erő vízszintes komponense 10*cos30° N. Ebből ha kivonod a súrlódási erőt(mivel a súrlódási erő ellentétes irányú a húzás irányával), akkor megkapod az eredő erőt, amivel már számolhatod a gyorsulást:

Feredő=m*a

Tehát a gyorsulás, behelyettesítgetve:

a = m/Feredő = 0.8/(10*cos30°-0.01*0.8*9.81), mértékegysége m/s^2

2015. máj. 17. 16:02
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm. asszem mostmár megtudom csinálni
2015. máj. 17. 18:53