Segítenétek megoldani a fizikaházim? :/ hozzá se tudok kezdeni :(2015. máj. 17. 15:57
1/2 anonim válasza:
a) Fsúrl=mű*Fnyomó=mű*m*g=0.01*0.8*9.81 N
b) Az erő vízszintes komponense 10*cos30° N. Ebből ha kivonod a súrlódási erőt(mivel a súrlódási erő ellentétes irányú a húzás irányával), akkor megkapod az eredő erőt, amivel már számolhatod a gyorsulást:
Feredő=m*a
Tehát a gyorsulás, behelyettesítgetve:
a = m/Feredő = 0.8/(10*cos30°-0.01*0.8*9.81), mértékegysége m/s^2
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm. asszem mostmár megtudom csinálni
2015. máj. 17. 18:53