(3/2) ^x< (2/3) ^x egyenlőtlenség megoldása a valós számok halmazán?

Köszönöm előre is!
2018. okt. 4. 20:45
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
x<0
2018. okt. 4. 21:06
 2/4 A kérdező kommentje:
És ez hogy jött ki?
2018. okt. 4. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Például:

vázolod a görbéket,

megkeresed egyenlettel a metszéspontot,

levonod a következtetést.

[link]

2018. okt. 4. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

Legyen (3/2)^x = A

Ekkor (2/3)^x = 1/A


A<1/A


Mivel A=1,5 ezért A^x>0 minden x-re, felszorozhatunk vele:


A^2<1


A négyzetet elhagyhatjuk, mert pozitív szám négyzete akkor kisebb 1-nél, ha a szám kisebb 1-nél:


A<1


(3/2)^x<1

x=0-nál egyenlő a két oldal.

(3/2)^x exponenciális függvény szig mon nő, ezért x<0 esetén lesz az értéke 1-nél kisebb.

2018. okt. 5. 11:41