Köszönöm előre is!2018. okt. 4. 20:45
2/4 A kérdező kommentje:
És ez hogy jött ki?
2018. okt. 4. 21:08
3/4 anonim válasza:
4/4 anonim válasza:
Legyen (3/2)^x = A
Ekkor (2/3)^x = 1/A
A<1/A
Mivel A=1,5 ezért A^x>0 minden x-re, felszorozhatunk vele:
A^2<1
A négyzetet elhagyhatjuk, mert pozitív szám négyzete akkor kisebb 1-nél, ha a szám kisebb 1-nél:
A<1
(3/2)^x<1
x=0-nál egyenlő a két oldal.
(3/2)^x exponenciális függvény szig mon nő, ezért x<0 esetén lesz az értéke 1-nél kisebb.